دسته بندی محصولات
معرفی نمونه ها
940,000 تومان
1,200,000 تومان
940,000 تومان
940,000 تومان
235,000 تومان
نماد اعتماد الکترونیک

پوشش های محبوب برای دیوار

نویسنده مدیر 1394/02/19 0 نظر معماری و دکوراسیون داخلی,

انتخاب متریال برای پوشش دیوارها به همان اندازه مهم است که انتخاب سایر اجزاء طراحی داخلی مهم هستند و این بدان معناست که برای انتخاب آن نیز باید دقت لازم را مبذول داشت. برای انتخاب بهترین متریال نه تنها باید به زیبایی و ظرافت آن توجه کرد بلکه کاربردی بودن وعملکرد آن را نیز باید مد نظر قرار داد. به همین دلیل در این مقاله طراحان آلما ویژگی ها و جزئیات محبوب ترین پوشش ها برای دیوارها را بررسی می کند و نقاط قوت و ضعف آن را شناسایی می کند.

 1. نقاشی کردن: نقاشی دیوار شاید یکی از محبوب ترین و متداول ترین روش های دکوراسیون دیوارها در جهان باشد. با توجه به انواع متعدد رنگ های موجود و الگوهای متفاوت برای نقاشی، شما می توانید گزینه ی کلاملا مناسبی برای هر سبک طراحی داخلی را به راحتی انتخاب کنید. اگر شما به طور ناگهانی و فوری تصمیم گرفتید که نمای اتاق تان را عوض کنید این گزینه بهترین روش است.

  دیوار نقاشی شده لزوماً نباید تک رنگ و خسته کننده باشد. بلکه می توانید به کمک قوه ی تخیل و تصویرسازی مناسب آن را به یک اثر هنری تبدیل کنید. به طور کلی به عنوان مزایای رنگ کردن می توان به سریع اجرا کردن، با دوام بودن آن، بهداشت آن، مقاوت در برابر آب و سهولت تمیز کردن آن اشاره کرد.

  اما رنگ کردن یک نقطه ضعف قابل توجهی نیز دارد و آن این است که اگر دیوار عیب و نقص و فرورفتگی ها و… دارد باید آن ها را قبل از رنگ زدن از بین ببریم و گرنه بعد از رنگ زدن آن ها قابل مشاهده هستند و ظاهر کلی کار را خراب می کنند.

 2. کاغذ دیواری: ما غالبا دیوارها را با پوشش کاغذ دیواری می بینیم. در انتخاب آن ها نیز مثل رنگ آمیزی با طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها مواجه می شوید که به شما این امکان را می دهند تا با ایجاد ترکیبات درخشان و رنگارنگ فضای داخلی تان را به بهترین شکل تزئین کنید.

  اشکال هندسی ترسیم شده در کاغذ دیواری ها با گذشت زمان محو نمی شوند و برای برخی تولیدکنندگان کاغذدیواری حتی بیشتر از ۲۰ سال یا بیشتر دوام دارد. علاوه بر این بسیاری از مدل های آن قابل شتستشو هستند که به راحتی تمیز می شوند.

  اما به عنوان نقطه ی ضعف آن می توان به این مورد اشاره کرد که آسیب های مکانیکی نابود کننده ی آن ها هستند و عوض کردن قسمت های آسیب دیده کاغذ دیواری به سادگی تعویض رنگ دیوار نیست مگر اینکه شما مهارت نصب را که چندان هم سخت نیست کمی آموخته باشید.

 3. کاشی ها:

  کاشی ها به خوبی تمیز می شوند و اغلب با دوام هستند. البته ممکن است که سهواً شکسته شوند اما به طور کل موادی با دوام هستند. امروزه استفاده از کاشی ها در طراحی داخلی رواج یافته است و دیگر کاشی ها را نه تنها در دیوارهای آشپزخانه و حمام می توان دید بلکه در اتاق های دیگر قابل مشاهده هستند. بنابراین انتخاب ها و ایده های بیشتری با استفاده از این گونه متریال ها ایجاد شده اند.

  با این حال پیچیدگی نصب آن ها و هزینه ی بالای آن ها باعث شده است که آن ها به سرعت رواج پیدا نکنند.

 4. سنگ های دکوری: این گزینه بسیار هزینه بر است و همچنین برای نصب آن نیاز به فرد ماهر و با تجربه دارید که اگر آن را به دست افراد کم تجربه بسپارید به راحتی می توانند متریال شما را خراب کنند. اما این سنگ ها زیبایی خیره کننده ای دارند که ما را از زیبایی طبیعی و دوام خود بهره مند می کنند.

 5. چوب: به تازگی پوشش دیوار با موادی که به عنوان چوب به کار می روند رایج شده است. با وجود هزینه های گران آن اما جلوه ی زیبایی ایجاد می کنند. با ایده های بدیع و خارق العاده در به کار بردن آن می توان تعجب نظاره گران را برانگیخت. به علاوه پوشش دیوار ها با چوب مانند عایق صدا عمل می کند و بسیار کاربردی و مناسب است مخصوصا اگر همسایه های پر سر و صدایی دارید.

نظر خود را بیان کنید